Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

Spółki na wzrostowej fali

01 sierpnia 2019 | Moje pieniądze
Inwestorzy doceniają spółki, które mogą się pochwalić dynamicznym wzrostem biznesu
autor zdjęcia: Robert Gardziński
źródło: Fotorzepa
Inwestorzy doceniają spółki, które mogą się pochwalić dynamicznym wzrostem biznesu

Ich akcje wyróżniają się trwającym od dłuższego czasu trendem wzrostowym, za którym kryją się dobra strategia, rosnące zyski i perspektywa dalszego rozwoju. Czy warto na nie stawiać? Jacek mysior

Mimo nie najlepszych nastrojów na warszawskiej giełdzie nie brakuje spółek, których kursy systematycznie zwyżkują, bijąc historyczne rekordy notowań. – Wielu inwestorów zauważa, że dobra koniunktura trwa już kilka lat. Dlatego niektórzy szukają spółek odpornych na ewentualne zawirowania w gospodarce. Wiele firm, których akcje ustanawiają nowe rekordy cen, należy właśnie do tej grupy. Inwestorzy są gotowi płacić względnie wysoką cenę za akcje, gdy w zamian spodziewają się otrzymać wzrost zysku i niską wrażliwość na wahania koniunktury – wskazuje Adam Łukojć, zarządzający portfelami w Allianz TFI.

Czynników ryzyka nie brakuje, ale...

Zdaniem analityków spółki, które w ostatnich miesiącach znalazły się na historycznych szczytach, z reguły cechuje zdolność do ciągłego poprawiania wyników finansowych. To głównie firmy, które wyróżniają się strategią nastawioną na wzrost biznesu, nierzadko poza Polską, lub posiadają istotne przewagi konkurencyjne, np. w postaci unikalnego produktu, marki czy dobrze zorganizowanej sieci sprzedaży.

Inwestorzy muszą się jednak liczyć z tym, że za zwyżkami kursu często kryją się spore oczekiwania związane z kontynuowaniem pozytywnego trendu w wynikach w kolejnych okresach. – Inwestor wybierający akcje spółek,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Wydanie: 11421

Wydanie: 11421

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Zamów abonament