Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pamięć o heroicznym boju Warszawy

01 sierpnia 2019 | Druga strona | Robert Biskupski

Oficjalne obchody 75. rocznicy Powstania Warszawskiego rozpoczęły się już w poniedziałek od spotkania prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego z powstańcami w Nowym Teatrze na Mokotowie. Na wydarzenie przybyli zaproszeni na obchody powstańcy z całego świata.

Główne uroczystości rozpoczęły się w środę. Przy pomniku Powstania Warszawskiego na pl. Krasińskich odprawiono mszę, a później odbył się Apel Poległych. W czwartek 1 sierpnia o godz. 9 odbędzie się msza święta w intencji żołnierzy Armii Krajowej grupy bojowej „Krybar" i cywilnych mieszkańców poległych i zamordowanych w okresie walk na Powiślu. Zaplanowano też uroczyste złożenie kwiatów m.in. pod tablicą upamiętniającą podpisanie przez płk. Antoniego Chruściela „Montera" rozkazu rozpoczęcia Powstania Warszawskiego, pod pomnikiem Walk na Wyścigach, przy pomniku Mokotów Walczący 1944 i przy pomniku Reduta...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11421

Wydanie: 11421

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Zamów abonament