Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Modernizacja służb pod lupą NIK

01 sierpnia 2019 | Kraj
Policjanci na ostrzu noża postawili sprawę podwyżek.  Protesty objęły cały kraj
źródło: Shutterstock
Policjanci na ostrzu noża postawili sprawę podwyżek. Protesty objęły cały kraj

Podwyżki płac nie zapobiegły fali odejść – w półtora roku ze służb zrezygnowało 3 tysiące funkcjonariuszy. Plusy modernizacji: nowe komendy i sprzęt. Grażyna zawadka

 

Program modernizacji służb podległych MSWiA pozwolił załatać braki w sprzęcie i wesprzeć podwyżki płac. Jednak pompowanie pieniędzy w wynagrodzenia nie zahamowało odejść – w ciągu półtora roku ze służby „uciekło" 2,6 tys. policjantów – zauważa NIK w raporcie, który poznała „Rzeczpospolita".

– Wspieranie służb poprzez programy to doraźne działanie. Tymczasem potrzebny jest stabilny system finansowania służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, który uwzględnia możliwości finansowe budżetu państwa i potrzeby obywateli. W myśl zasady, na jakiej finansuje się Siły Zbrojne – mówi nam Krzysztof Kwiatkowski, prezes NIK.

Krezusi z SOP

Na cały program modernizacji mundurówki (policji, straży: Granicznej i Pożarnej, SOP) na lata 2017–2020 przewidziano 9,2 mld zł, z tego najwięcej – 6 mld zł – dla...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11421

Wydanie: 11421

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Zamów abonament