Kredyt na innowacje technologiczne startuje po raz szósty
Do sześciu mln zł dotacji mogą otrzymać mikro, małe i średnie firmy, które po samodzielnym wdrożeniu nowoczesnej technologii zaczną produkować nowe towary lub świadczyć takież usługi.
Za realizację programu „Inteligentny rozwój" odpowiadają różne instytucje. Między innymi Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Bank Gospodarstwa Krajowego. Ten ostatni odpowiada za działanie 3.2.2 „Kredyt na innowacje technologiczne". I właśnie przygotowuje się do ogłoszenia kolejnego, szóstego już naboru wniosków.
Dla kogo to szansa? Przede wszystkim dla mikro, małych i średnich firm prowadzących działalność na terenie całego kraju. Oczywiście nie wszystkich, ale takich, które chcą i potrafią się przygotować do wymogów stawianych przez działanie. W największym skrócie chodzi o firmy, które dysponują nową (innowacyjną) technologią, nadającą się do wprowadzenia w ich przedsiębiorstwie (wdrożenia) i pozwalającą na rozpoczęcie produkcji nowych (znacząco zmodernizowanych) wyrobów, tj. takich które pozwolą firmie wyróżnić się na rynku i przebić dotychczasowych konkurentów.
Bardzo istotne jest to, aby nowa technologia, będąca swoistym sercem każdego projektu, była samodzielnie wdrażana przez firmę – wnioskodawcę. O co dokładnie chodzi, opiszemy poniżej, wykorzystując do tego podstawowe źródło, tj. ustawę o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej (DzU z 2019r., poz. 1402). To bowiem ona ustanawia przepisy obowiązujące dla tej formy...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta