Myjnia ręczna z kasą rejestrującą
Jeżeli obrót na rzecz osób niebędących przedsiębiorcami i rolników ryczałtowych przekroczy 20 tys. zł, to podatnik świadczący usługi ręcznych myjni samochodowych traci prawo do zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie.
- Mam pytanie dotyczące kasy fiskalnej na ręcznej myjni samochodowej. Byłam ostatnio w urzędzie skarbowym i pani w okienku powiedziała mi, że przepisy się zmieniły i jeśli przekroczę kwotę 20 tys. dochodów rocznie, to będę musiała taką kasę posiadać. Poprzednicy prowadzący myjnię wystawiali odręczne paragony i faktury i prowadzili księgę przychodów i rozchodów. Ja poszłam ich śladem. Pani z urzędu kazała mi pilnować dochodów i po przekroczeniu ww. kwoty stosować kasę fiskalną. Czy faktycznie muszę ją mieć? – pyta czytelniczka.
Sprzedaż (dostawy towarów oraz świadczenie usług) na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych podlega, co do zasady, ewidencjonowaniu za pomocą kas rejestrujących (zob. art. 111 ust. 1 ustawy o VAT). Istnieją jednak zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania, które określa rozporządzenie wykonawcze do tej ustawy.
Nie ma przepisów szczególnych...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta