Hematoonkologia – sukcesy i wyzwania
Ministerstwo Zdrowia prowadzi działania zmierzające do poprawy jakości leczenia pacjentów hematoonkologicznych. Joanna Ćwiek
„Mapa sukcesów i drogowskazów dla hematoonkologii w Polsce" – to tytuł panelu dyskusyjnego dotyczącego leczenia chorych na nowotwory krwi, który odbył się w ramach XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy. W dyskusji moderowanej przez redaktor naczelną „Służby Zdrowia" Renatę Furman udział wzięli: Anna Kupiecka, prezes fundacji „OnkoCafe – Razem lepiej", Maciej Miłkowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, prof. Sebastian Giebel, kierownik Kliniki Transplantacji Szpiku Onkohematologii w gliwickim oddziale Centrum Onkologii, dr Leszek Borkowski, przedstawiciel Konsylium Pacjentów z Nowotworami Krwi, a także Roman Topór-Mądry, prezes Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.
Według KRN w ostatnich latach liczba zachorowań na nowotwory układu krwiotwórczego i chłonnego wzrosła ponad dwukrotnie. Pocieszające jest jednak to, że mamy coraz więcej leków, które zmieniają nowotwory hematologiczne z chorób śmiertelnych w przewlekłe.
Coraz częściej zachorowania na nowotwory krwi obserwuje się u osób młodszych, od 50. roku życia (ok. 60 proc.). Należy pamiętać, że są to osoby w pełni produktywne, generujące PKB.
Nowa współpraca z firmami...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta