Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W hotelach rekord, ale o zyski będzie trudniej

20 lutego 2020 | Ekonomia i rynek
źródło: Rzeczpospolita

Liczba hoteli w Polsce szybko rośnie, w niektórych miastach duża podaż pokojów zaczyna nawet doprowadzać do spadku średniej frekwencji. Przyjazdy gości z Azji wyhamuje jednak koronawirus. adam woźniak

 

Polski rynek hotelowy szybko się rozwija. Jak podaje CBRE, firma doradcza działająca w sektorze nieruchomości, w latach 2020–2022 warszawski rynek hotelowy powiększy się o 3,6 tys. pokojów, krakowski o 1,7 tys., a trójmiejski o 1,6 tys. Jak wskazują zaś prognozy Emmerson Evaluation, w roku 2020 podaż miejsc w hotelach nad Bałtykiem może się zwiększyć nawet o około 40 proc.

Polacy chętniej wyjeżdżają

Szybko przybywa osób nocujących w hotelach. Według GUS w pierwszych trzech kwartałach 2019 r. liczba noclegów przekroczyła 38,2 mln. To o 6,7 proc. więcej niż rok wcześniej. – Z naszych prognoz wynika, że cały 2019 r. zakończył się wynikiem zbliżonym do 45 mln noclegów. To kolejny rekord – mówi Rafał Rosiejak, dyrektor działu hotelowego w CBRE.

Na polskim rynku hotelowym mocno rośnie także liczba transakcji. Według danych Walter Herz już w I półroczu 2019 r. ich wartość – 150 mln euro – była wyższa niż w całym 2018 r., kiedy umowy związane z kupnem lub sprzedażą hoteli sięgnęły łącznej kwoty 120 mln euro. W sumie w 2019 r. w segmencie hotelowym zrealizowano transakcje warte 290 mln euro. Do największych należał m.in. zakup hotelu Sheraton Warsaw przez Patron Capital od...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11588

Wydanie: 11588

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament