Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rynek mieszkaniowy będzie w czasie spowolnienia mniejszy, ale zdrowy

17 lipca 2020 | Nieruchomości w Ekonomii | Adam Roguski
źródło: materiały prasowe

Podaż będzie wciąż niższa od popytu, trudno zatem oczekiwać spadku cen – uważa Raied Tanous, CEO Asbud Group.

Wciąż głośno jest o sporze o budowę waszego osiedla Central Garden w Warszawie, prowadzonym z sąsiadem zza ulicy, CH Arkadia. To, czy inwestycja jest prowadzona prawidłowo, czy – jak twierdzi Arkadia – nie, rozstrzygnie sąd. Faktem jest, że budujecie mimo decyzji nadzoru budowlanego o wstrzymaniu prac.

W przestrzeni medialnej krążą różne przekazy, mówiące o tym, że budujemy bez pozwolenia czy że ignorujemy nakazy instytucji administracyjnej. Przede wszystkim Arkadia wykorzystuje prawo administracyjne jako narzędzie, które ma zablokować nasz projekt w celu uzyskania własnych korzyści biznesowych, niemających nic wspólnego z bezpodstawnymi roszczeniami poruszanymi publicznie.

Fakty są takie, że uzyskanie pozwolenia na budowę zajęło nam prawie cztery lata, a tak długi proces wymagał szczegółowej weryfikacji i zatwierdzeń przez instytucje administracyjne oraz miasto Warszawa. Już na tym etapie spotkaliśmy się z obstrukcją ze strony Arkadii, niemniej w październiku 2018 r. uzyskaliśmy od władz Warszawy pozwolenie na budowę, od czego odwołała się do wojewody m.in. Arkadia, ale wojewoda w sierpniu 2019 r. podtrzymał decyzję miasta, przez co pozwolenie stało się...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11712

Wydanie: 11712

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament