Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Małe i średnie firmy ruszają po nowe kadry

17 lipca 2020 | Ekonomia i rynek
źródło: Rzeczpospolita

Już prawie co siódmy pracodawca z sektora MŚP planuje w III kwartale wzrost zatrudnienia. Jednocześnie do 7 proc. spadł odsetek tych, którzy przewidują zwolnienia pracowników. ANITA BŁASZCZAK

 

Tak optymistycznych planów dotyczących zatrudnienia małe i średnie firmy nie miały od wybuchu pandemii. Nie tylko rekordowo duża grupa (14,8 proc.) zapowiada w ciągu trzech najbliższych miesięcy wzrost liczby pracowników, ale też do 54 proc. spadł odsetek firm, które zdecydowanie twierdzą, że nie będą zatrudniać – wynika z najnowszej, trzeciej już, fali badania „KoronaBilans MŚP", które „Rzeczpospolita" opisuje jako pierwsza. Czerwcowe, pogłębione badanie przeprowadzone przez IMAS na zalecenie Krajowego Rejestru Długów wskazuje też, że pracownicy małych i średnich firm mogą się już poczuć bardziej pewnie: tylko 7 proc. ankietowanych pracodawców planuje w najbliższych tygodniach ograniczenie zatrudnienia, wobec 8,6 proc.w maju.

Pomocne tarcze

– MŚP uczą się funkcjonować w nowej rzeczywistości gospodarczej, w której warunki dyktuje pandemia. Widać, że otrząsnęły się już z szoku, jaki wywołało zamrożenie gospodarki, i świadomie odbudowują swoją działalność – mówi Adam Łącki, prezes Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej.

Jego badanie dowodzi, że coraz więcej MŚP dostrzega pozytywne skutki odmrażania gospodarki. Spada odsetek tych, które odczuwają...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11712

Wydanie: 11712

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament