Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

CSR nowej ery to działania na rzecz klimatu

17 lipca 2020 | Dodatki Jednodniowe

Firmy powoli zdają sobie sprawę z wpływu prognozowanych zmian klimatu na gospodarkę – zarówno krajową, jak i światową. Dbanie o środowisko to jedno z kluczowych wyzwań społecznie odpowiedzialnych przedsiębiorstw..

Eksperci podkreślają, że w ostatnim czasie widać wyraźnie, że firmy, opracowując swoje modele i strategie biznesowe, kierują się celami zrównoważonego rozwoju i uwarunkowaniami społeczno-środowiskowymi.

– Jeszcze kilka lat temu w niektórych środowiskach CSR błędnie kojarzył się z dodatkową, równoległą do głównego nurtu prowadzenia działalności gospodarczej aktywnością firm, wybiórczo ukierunkowaną na kwestie zaangażowania społecznego czy ekologii. Dziś tego typu podejście jest traktowane jako rażąca luka w wiedzy o fundamentalnych trendach zarządzania, a jej konsekwencją może być wykluczenie z łańcucha dostaw istotnych graczy rynkowych, utrata zaufania ze strony klientów (w szczególności B2B), inwestorów i instytucji finansujących. To oni stali się kluczowymi sprzymierzeńcami profesjonalizacji zarządzania kwestiami...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11712

Wydanie: 11712

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament