Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pandemia to wyjątkowa szansa na zdobycie pracowników

17 lipca 2020 | Ekonomia i rynek
źródło: materiały prasowe

Wielu specjalistów jeszcze nie widać w statystykach bezrobotnych, ale oni już aktywnie szukają pracy – opowiada nam Bartłomiej Kras, prezes Impact Clean Power Technology. ROBERT PRZYBYLSKI

 

Czy pandemia zmusiła firmę do zwolnień?

Wręcz przeciwnie. Rozbudowujemy się, przede wszystkim wzmacniamy dział inżynieryjny B+R, a pandemia nawet pomogła w rekrutacji. Jeszcze w lutym szukaliśmy pracowników produkcyjnych nawet przez firmy pośredniczące. Od kwietnia otrzymujemy 300–400 ofert miesięcznie kandydatów chętnych do pracy. Widzimy, że przemysł redukuje zatrudnienie. Ci ludzie, w tym setki inżynierów, jeszcze nie są widoczni w statystykach, bo są w trakcie okresu wypowiedzenia, ale już aktywnie szukają pracy. Właśnie w czasie spowolnienia ich pozyskujemy.

W lipcu zatrudniliśmy kilkunastu inżynierów, a do końca roku przyjmiemy jeszcze kilkudziesięciu. To dla nas duży nabór, bo zwiększy dział badawczo-rozwojowy o 50 proc., przy obecnym zatrudnieniu w całej firmie rzędu 150 osób.

Jaki ma to sens, skoro firma produkuje dla dotkniętej kryzysem motoryzacji?

Ten kryzys wygląda na wielokrotnie poważniejszy od tego finansowego z 2009 roku. Jeszcze do nas nie dotarł, a jego rozmiar ocenimy najprawdopodobniej jesienią. Przypuszczam, że odbicie nastąpi dopiero w 2021 roku. Zapaść dotknie przede wszystkim motoryzacji osobowej, w mniejszym stopniu transportu autobusowego, dla którego jesteśmy głównym dostawcą akumulatorów litowo-jonowych. Proszę zauważyć, że pomimo kryzysu Komisja Europejska nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11712

Wydanie: 11712

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament