Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wirus wciąż tu jest

17 lipca 2020 | Opinie

Jeszcze nie pora na zmniejszenie czujności. Grozi nawrót pandemii – pisze komisarz UE ds. zdrowia Stella Kyriakides.

W całej Europie obywatele stoją przed wyzwaniem niespotykanym od pokoleń. Covid-19 rozprzestrzeniał się w błyskawicznym tempie, powodując zagrożenie dla zdrowia publicznego i wywołując kryzys gospodarczy.

Minione miesiące przypomniały nam boleśnie, że zdrowie to dar. W celu ochrony tego daru przedsięwzięto bezprecedensowe środki w zakresie zdrowia publicznego zmierzające do zmniejszenia liczby nowych zakażeń. Wraz z ogromnymi wyrzeczeniami ze strony obywateli umożliwiły one stopniowe zniesienie wielu ograniczeń. To szansa dla ludzi i gospodarki na głębszy oddech po długich miesiącach blokady – pojawił się promyk nadziei.

W wielu aspektach wkraczamy jednak w najważniejszą fazę. Bary, restauracje i kina są ponownie otwierane i wielu z nas przygotowuje się do czerpania pełnymi garściami z sezonu wakacyjnego. Nie można się dziwić obywatelom, że nie mogą się już doczekać...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11712

Wydanie: 11712

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament