Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Skutecznie i niezawodnie nawet podczas pandemii

17 lipca 2020 | Dodatki Jednodniowe

Odpowiedzialność jest jedną z kluczowych wartości Polskich Sieci Elektroenergetycznych, a naszym podstawowym celem jest zapewnienie niezawodnych dostaw energii elektrycznej do wszystkich regionów kraju. To wielkie zobowiązanie, które jest szczególnie ważne w czasie pandemii. Podejmując szybkie i zdecydowane działania udało nam się realizować nie tylko nasze aktywności biznesowe, lecz także społeczne i przyczynić się do walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa – mówi ADA KONCZALSKA, dyrektor Departamentu Komunikacji Polskich Sieci Elektroenergetycznych, krajowego operatora systemu przesyłowego.

Jako operator systemu przesyłowego w Polsce PSE dbają, by energii elektrycznej w systemie było dokładnie tyle, ile potrzeba w danej chwili. Zarządzają również prawie 15 tys. km linii najwyższych napięć, którymi moc z elektrowni jest przesyłana na duże odległości, a potem trafia do mniejszych sieci dystrybucyjnych i do odbiorców: naszych domów, biur, fabryk, szkół czy szpitali.

W trosce o człowieka – pracownika i partnera biznesowego

Dla PSE priorytetem jest zapewnienie niezakłóconego przesyłu energii elektrycznej i bezpieczeństwa energetycznego kraju niezależnie od okoliczności. Dlatego już pod koniec stycznia, jeszcze przed ogłoszeniem pierwszych ograniczeń, w PSE zostały wprowadzone zmiany organizacyjne i dodatkowe środki bezpieczeństwa.

– Doświadczając pandemii, wszyscy umocniliśmy się w przekonaniu, że pomimo rozwoju technologicznego człowiek pozostaje niezastąpiony i dlatego nie powinno być żadnych kompromisów w dziedzinie bezpieczeństwa – podkreśla Ada Konczalska, dyrektor departamentu komunikacji PSE. Duży nacisk położono na prewencję i ograniczenie ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wszyscy pracownicy spółki oraz wykonawców inwestycji są regularnie informowani o zasadach bezpieczeństwa, udostępniono im także środki ochrony. Kluczowe zespoły w każdej jednostce organizacyjnej zostały od siebie oddzielone, a większość...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11712

Wydanie: 11712

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament