Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Najważniejsze wsparcie dla firm

17 lipca 2020 | Ekonomia i rynek

Andrzej Rudka Zdecydowanie nie zgadzamy się z uwiądem dialogu społecznego w Polsce. To istotna bariera dla poprawy warunków społeczno-gospodarczych w kraju.

W ramach kolejnego etapu realizacji corocznego Semestru Europejskiego (SE) Komisja Europejska opublikowała komunikat na temat bieżącej sytuacji społeczno-gospodarczej w Unii Europejskiej oraz zaproponowała zalecenia, które stanowią wytyczne dotyczące polityki gospodarczej dla wszystkich państw członkowskich UE na lata 2020–2021. W bardzo szczególnej sytuacji zdrowotnej i gospodarczej członków UE skupiają się one na najpilniejszych wyzwaniach związanych z pandemią koronawirusa i zadaniach zmierzających do ożywienia zrównoważonego wzrostu gospodarczego. Polska, tak jak większość pozostałych krajów UE, otrzymała cztery zalecenia zbiorcze.

Konfederacja Lewiatan generalnie popiera przedstawione rekomendacje dla Polski. Głównym celem naszych działań powinno być dążenie do utrzymania w jak największym stopniu działalności firm poprzez zapewnienie odpowiedniego ich finansowania i płynności i możliwie wysokiego poziomu zatrudnienia w średnim okresie.

Dla osiągnięcia tego ostatniego celu potrzebne jest jednak też utrzymanie wystarczająco wysokiego popytu, czego w zaleceniach bezpośrednio nie widać. Wiele podmiotów gospodarczych, szczególnie w sektorze usług, zostało pozbawionych z dnia na dzień możliwości...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11712

Wydanie: 11712

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament