Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Prezydent istnieje tylko z rządem

17 lipca 2020 | Kraj | Michał Szułdrzyński

Miniona niedziela pokazała, że wybór głowy państwa można przekształcić w plebiscyt dotyczący jakości życia w Polsce. I trzeba przyznać, że sztuka ta PiS się udała.

Wybory prezydenckie każą zrewidować kilka dogmatów obecnych wśród polskiego komentariatu politycznego. Jednym z nich była kwestia frekwencji. Sporo analityków przekonywało, że kandydat PiS nie może wygrać wyborów powyżej pewnego odsetka osób, które pójdą do wyborów. Okazało się, że nawet przy rekordowej, niemal 70-proc., frekwencji Andrzej Duda jest w stanie wygrać. Istotą jest bowiem precyzyjne określenie grup wyborców i ich zmobilizowanie. Tuż przed wyborami rozmawiałem ze sztabowcem PiS, który przekonywał, że najświeższa analiza wykonana przez partyjny zespół analityczny wskazała, że Duda może liczyć na przewagę ok....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11712

Wydanie: 11712

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament