Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak kalkulować koszty pracownicze w uldze B+R

07 września 2020 | Podatki i księgowość | Maciej Klimczyk

W przypadku zatrudniania pracowników do prac badawczo-rozwojowych możliwe jest odliczenie kosztów ich wynagrodzeń na podstawie prowadzonego rejestru czasu pracy, w proporcji czasu faktycznego wykonywania B+R do czasu, w jakim pozostają do dyspozycji pracodawcy w danym miesiącu. Maciej Klimczyk

 

Tak wynika z interpretacji dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 20 lipca 2020 r. (0113- KDIPT2-3.4011.339.2020.3.RR).

Podatnik jest wspólnikiem spółki komandytowej prowadzącej działalność badawczo-rozwojową w zakresie dostarczania innowacyjnych rozwiązań zwiększających efektywność i bezpie-

czeństwo procesów produkcyjnych. Podatnik rozlicza przychody i koszty spółki proporcjonalnie do swojego udziału w zysku.

W związku z prowadzoną działalnością badawczo-rozwojową spółka zatrudnia pracowników na podstawie umów o pracę (pracownicy B+R). Pracownicy B+R w danym miesiącu mogą zajmować się w swoim czasie pracy nie tylko realizacją obowiązków bezpośrednio związanych z B+R. Dla potrzeb określenia faktycznego miesięcznego zaangażowania poszczególnych pracowników B+R w działalność badawczo-rozwojową spółka prowadzi rejestr czasu pracy.

Podatnik zadał pytanie, czy w związku z zatrudnianiem pracowników B+R może dokonać odliczenia...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11755

Wydanie: 11755

Spis treści

Komunikaty

Na studia. Wolne miejsca na uczelniach

Nieprzypisane

Zamów abonament