Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Będzie mniej nauki stacjonarnej

07 września 2020 | Studia | Agnieszka Usiarczyk

W nadchodzącym roku akademickim uczelnie wprowadzą nauczanie hybrydowe.

 

Wiele zajęć odbędzie się zdalnie. Nauki stacjonarnej będzie mniej i ma przebiegać z zachowaniem rygorów sanitarnych związanych z pandemią. Niezwykle popularne w tegorocznym naborze są kierunki informatyczne, np. cyberbezpieczeństwo. Tłoczno było także na kierunkach medycznych, psychologii czy filologii angielskiej.

– Informatyka od kilku lat bije rekordy popularności, wiąże się to z zapotrzebowaniem rynku pracy na specjalistów IT i bardzo dobrymi perspektywami zawodowymi, zwłaszcza finansowymi, które mają absolwenci. W Małopolsce mamy wiele firm informatycznych. Ale po studentów informatyki jeszcze w trakcie studiów zgłaszają się firmy także z innych branż – mówi Małgorzata Syrda-Śliwa, rzeczniczka Politechniki Krakowskiej.

Zdaniem dr inż. Barbary Karlikowskiej, profesor AFiB Vistula, wybierając ścieżkę zawodową, należy się kierować przede wszystkim swoimi zainteresowaniami. – Ktoś, kto nie lubi liczb, nie będzie finansistą. Nie należy podejmować decyzji wbrew sobie. Warto też poradzić się ekspertów, którzy podpowiedzą, jak wytyczyć swoje cele, i wskażą, jak odkryć swoje talenty i predyspozycje. To ułatwi podjęcie decyzji o wyborze odpowiedniego kierunku – dodaje.

Największym zainteresowaniem kandydatów na studia I stopnia na Politechnice Krakowskiej cieszyły się kierunki: informatyka, informatyka stosowana, odnawialne źródła...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11755

Wydanie: 11755

Spis treści

Komunikaty

Na studia. Wolne miejsca na uczelniach

Nieprzypisane

Zamów abonament