Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Facebook i Google nadal płacą niewiele

07 września 2020 | Ekonomia i rynek | Urszula Zielińska
źródło: Rzeczpospolita

Banki, miedziowy koncern, właściciele Żabki, Plusa i Playa należą do grona firm, które zapłaciły największy podatek dochodowy za 2019 r.

 

Około 30 mld zł – podobnie jak rok temu – wyniosły do 1 sierpnia wpływy z podatku od dochodu w 2019 roku przedsiębiorstw i grup podatkowych działających w Polsce – wynika z uaktualnionej listy płatników Ministerstwa Finansów. W tym roku ze względu na epidemię czasu na rozliczenie się z fiskusem było o trzy miesiące więcej (termin mijał 30 czerwca).

Banki, KGHM i telekomy

Na liście MF największe kwoty należnego podatku za 2019 r. widnieją przy instytucjach bankowych. Otwiera ją grupa podatkowa PKO BP z 1,37 mld zł podatku CIT.

Kolejne miejsca zajmują ING BSK (już samodzielnie – 0,77 mld zł), w pobliżu są Santander i Pekao, a następnie PKN Orlen (0,74 mld zł). Kaskadę banków zaburza grupa podatkowa KGHM, a potem pojawia się... właściciel sieci...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11755

Wydanie: 11755

Spis treści

Komunikaty

Na studia. Wolne miejsca na uczelniach

Nieprzypisane

Zamów abonament