Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

Pracodawcy potrzebują, uczelnie przygotowują

07 września 2020 | Studia | Agnieszka Usiarczyk

Jednym z głównych powodów, dla których uczelnie uruchamiają nowe kierunki studiów, są opinie pracodawców.

 

To przedsiębiorcy zgłaszają zapotrzebowanie na konkretnych specjalistów, a uczelnie wyższe dostosowują się do wymogów rynku pracy. W tym roku prawie każda uczelnia ma nowe propozycje dla kandydatów.

Uniwersytet Jagielloński proponuje sześć nowych kierunków: fizykę dla firm, zarządzanie w ochronie zdrowia, zarządzanie zmianą społeczną, Advanced Materials and Nanotechnology, etykę oraz język i literaturę Rosji.

Z kolei Politechnika Krakowska wśród nowości ma: geoinformatykę i matematykę stosowaną. – Rośnie zainteresowanie pracodawców specjalistami o interdyscyplinarnej wiedzy i umiejętnościach z praktyczną znajomością technik gromadzenia informacji o geosferach oraz technik przetwarzania cyfrowych geodanych i hydrodanych, przygotowanych też do ich komputerowej wizualizacji, analizy i interpretacji. Stąd pomysł na uruchomienie geoinformatyki – mówi Małgorzata Syrda-Śliwa, rzecznik Politechniki Krakowskiej.

Tegoroczną ofertę kształcenia w Akademii Górniczo-Hutniczej poszerzono o trzy nowości. Dwa nowe kierunki to propozycje z zakresu sztucznej inteligencji: informatyka i systemy inteligentne oraz informatyka - data science. Kształcenie na informatyce będzie rozszerzone o zagadnienia związane z praktycznym wykorzystaniem metod sztucznej inteligencji, zaś druga propozycja dostarczy kompetencji w zagadnieniach analizy danych, metod uczenia...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Wydanie: 11755

Wydanie: 11755

Spis treści

Komunikaty

Na studia. Wolne miejsca na uczelniach

Nieprzypisane

Zamów abonament