Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przyglądamy się każdej złotówce

07 września 2020 | Życie Regionów | Janina Blikowska
źródło: materiały prasowe

Mniej wydajemy na bieżące utrzymanie budynków, remonty dróg oraz chodników. Ale presja mieszkańców na takie inwestycje jest duża – mówi Grzegorz Watycha, burmistrz Nowego Targu.

 

Wszystkie szkoły i przedszkola w Nowym Targu działają normalnie? A może jakieś placówki przeszły na kształcenie mieszane bądź zdalne?

Nasze szkoły podstawowe, bo tylko te podlegają pod urząd miasta, działają normalnie. Szkoły średnie podlegają pod powiat, ale tam również nauka odbywa się stacjonarnie.

Nowy Targ jeszcze kilka dni temu był w tzw. czerwonej strefie. Czy z tego wynikają jakieś specjalne środki bezpieczeństwa?

Uczniowie muszą przebywać w maseczkach bądź przyłbicach w częściach wspólnych szkół, jak np. korytarze, a w samych klasach – zależy od decyzji nauczyciela. Niektórzy nauczyciele, którzy z racji wieku są w grupie ryzyka, oczekują, że dzieci będą na lekcjach przynajmniej w półprzyłbicach.

We wszystkich szkołach mamy środki zapobiegawcze, jak płyny do dezynfekcji, termometry do mierzenia temperatury. Ale są one stosowane tylko w przypadku, gdy do szkoły przyjdzie dziecko, które nie będzie wyglądać na zdrowe.

Wszędzie też obowiązuje zakaz wstępu rodziców, a same dzieci wchodzą rotacyjnie – różnymi wejściami. Dyrektorzy tak to poukładali, by wyeliminować mieszanie się różnych klas podczas przerw. Młodsze klasy mają przerwy w różnych godzinach, by na plac zabaw czy boisko wychodzić rotacyjnie.

Kto sfinansował zakup środków...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11755

Wydanie: 11755

Spis treści

Komunikaty

Na studia. Wolne miejsca na uczelniach

Nieprzypisane

Zamów abonament