Chętnych na magazyny nie zbraknie
Handel w sieci rodzi popyt na duże obiekty typu big box, jak i mniejsze magazyny miejskie, „ostatniej mili" – podkreśla Magdalena Szulc, dyrektor SEGRO na Europę Środkową.
Mimo pandemii rynek nieruchomości logistyczno-przemysłowych jest rozpędzony, na popyt najemcówni inwestorów nie można narzekać. Wzrost napędzany jest rozwojem handlu w sieci, który przyspieszył z powodu pandemii – na jak długo wystarczy tego paliwa?
W moim przekonaniu e-commerce tak długo będzie napędzał rynek magazynowy, jak długo będzie rósł w Polsce rynek zakupów online. Prognozy pokazują, że w najbliższych latach roczna dynamika e-handlu przekroczy 20 proc., zatem wszystko wskazuje na to, że dobra passa e-commerce będzie się utrzymywać, co przełoży się na kolejne projekty deweloperskie dla tej branży. W tym zakresie dominują magazyny typu big box, gdzie na ogromnych przestrzeniach można nie tylko skompletować towary, ale również przyjąć zwroty. Tak dzieje się na przykład w magazynie na potrzeby e-commerce dla LPP w naszym parku logistycznym w Strykowie czy też w obiekcie zrealizowanym w tym roku w podwarszawskim Nadarzynie dla firmy Omnipack.
Co więcej, wraz z rozwojem e-handlu i zmianą oczekiwań konsumentów zwiększa się m.in. nacisk na logistykę „ostatniej mili", a co za tym idzie – również zwiększa się zapotrzebowanie na magazyny miejskie. W tym kierunku rozwijamy w ostatnim czasie również nasz portfel.
Magazyny to...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta