Anulowanie walutowej transakcji. Koszt na klienta
Szybka rezygnacja z transakcji kartą nie oznacza, że cała kwota zakupu wróci na konto klienta banku. Tak jest, gdy płacimy w walucie innej niż złotówki. Różnica kursu spada na klienta.
– Przy zakupie waluty obowiązuje kurs kupna, a podczas sprzedawania waluty kurs sprzedaży – tłumaczą różnicę w zwrocie banki. Można złożyć reklamację. Czasem banki ją uznają.
Pan Tomasz płacił pod koniec lipca za hotel za granicą w jedynym z serwisów rezerwacyjnych. Zaraz po transakcji rozmyślił się i z niej zrezygnował. – Anulowałem transakcję. I co się okazało? Za hotel zapłaciłem niemal tysiąc złotych, a na konto wróciło mi blisko 80 zł mniej – opowiada. Dodaje, że bank przy sprzedaży policzył mu euro po 4,75 zł, a po anulacji już tylko – 4,41. – Takiej sytuacji to się nie spodziewałem – mówi pan...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta