Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wybrał właściwy pociąg

19 sierpnia 2021 | Sport | Tomasz Wacławek
Cezary Kulesza ma 59 lat. Od 2012 roku był członkiem Zarządu PZPN, a od 2016 wiceprezesem PZPN ds. piłkarstwa profesjonalnego.  Prezesem został, zdobywając głosy 92 ze 115 delegatów na zjazd
autor zdjęcia: Jakub Kamiński
źródło: EAST NEWS
Cezary Kulesza ma 59 lat. Od 2012 roku był członkiem Zarządu PZPN, a od 2016 wiceprezesem PZPN ds. piłkarstwa profesjonalnego. Prezesem został, zdobywając głosy 92 ze 115 delegatów na zjazd

Nowy prezes PZPN piłkarzem był przeciętnym, biznesmenem – bardzo skutecznym. Dorobił się na disco polo, z Jagiellonii Białystok uczynił sprawnie zarządzany klub. Teraz Cezary Kulesza chce reformować polski futbol.

Określenia król disco polo nie lubi. Nie żeby się go wstydził. Wręcz przeciwnie – z muzycznego imperium, jakie zbudował w Białymstoku, jest dumny. Ale tytuł króla rezerwuje dla tych, którzy występują na scenie – Zenka Martyniuka albo Marcina Millera z zespołu Boys, największych gwiazd swojej wytwórni fonograficznej.

Założył ją w 1994 roku, nazwał Green Star Music. Ściągał pod swoje skrzydła najpopularniejsze zespoły dance i disco polo – muzyki dyskotekowej, zwanej także chodnikową, bo pierwsze kasety początkowo sprzedawano ze stolików rozstawionych na chodnikach. W połowie lat 90. z pomocą przyszła telewizja Polsat, disco polo zdobywało ogromną popularność, potem na dekadę zniknęło z ekranów, by w ostatnim czasie powrócić ze zdwojoną siłą.

Kiedyś było synonimem obciachu, choć nie mogło się bez niego obyć prawie żadne wesele. Podobno nikt go nie słuchał, ale gdy z głośników leciało „Życie to są chwile", „Jesteś szalona" i „Wszyscy Polacy to jedna rodzina", nagle okazywało się, że każdy zna słowa, a muzyka łączy pokolenia. Na wyborczych wiecach w jej rytm pląsał nawet kandydujący na prezydenta Aleksander Kwaśniewski. Takie to były czasy.

– Poważny biznes dopiero w Polsce raczkował. Łatwiej było wsiąść do nadjeżdżającego pociągu. Chodziło jednak o to, by wybrać ten właściwy. Ja to zrobiłem i całkiem nieźle na tym wyszedłem. Bardzo wierzyłem, że...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12043

Wydanie: 12043

Spis treści
Zamów abonament