Polityka w 2022 r. Co nas czeka?
W nowym roku w planie nie ma wyborów ogólnokrajowych. Ale i tak wydarzy się bardzo wiele.
Inflacja, pandemia, bezpieczeństwo, ceny energii i żywności, transformacja energetyczna – najważniejsze problemy 2022 roku mogą się okazać bardzo podobne do tych z poprzedniego roku. Szykują się jednak nowe pola politycznego sporu. Tak jak i zmiany w ramach opozycji, w której (dotyczy to PO, PSL, Lewicy oraz ruchu Polska 2050) zakończyły się w ubiegłym roku wewnętrzne wybory.
1. Granica i geopolityka
– dwa silnie związane ze sobą tematy.
Połowa roku to termin, kiedy ma zostać oddany do użytku mur na granicy. Takie były przynajmniej zapowiedzi ze strony polityków PiS w 2021 r., gdy pojawił się z taką mocą temat ochrony polsko-białoruskiej granicy.
Zarówno politycy PiS, jak i rozmówcy z opozycji wskazywali, że kwestia bezpieczeństwa i zagrożenia na Wschodzie będzie jedną z dominujących w tym roku. 12 stycznia na przykład ma odbyć się posiedzenie Rady NATO–Rosja dotyczące wzajemnych relacji.
2. Zmiany w PiS...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta