Jeśli nauka, to języki obce i digital
Polacy najchętniej dokształcają się, łącząc praktykę z teorią, cenią zajęcia online. Dla pracodawców nadal liczą się dyplomy, potwierdzające zdobytą wiedzę.
Aż 64 proc. polskich pracowników chce podnosić swoje kompetencje – wynika z najnowszych danych GoodHabitz, które przeanalizowała Kodilla.com. To tylko niewiele mniej niż średnia 13 krajów Europy, która wynosi 71 proc.
– Wskaźnik dla Polski jest całkiem wysoki. Coraz więcej osób rozumie, że wciąż musi się doszkalać, by być na czasie ze zmieniającymi się wymaganiami rynku pracy – komentuje Andrzej Kubisiak, wicedyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego.
Konkrety na topie
Najpopularniejszą wśród Polaków metodą zdobywania nowych kompetencji jest uczenie się poprzez praktykę – taką odpowiedź wskazało aż 48 proc. badanych. Dużą popularnością cieszą się nauka online – 38 proc. wskazań, a także kursy i tutoriale na kanale YouTube – 32 proc.
Z kolei zaledwie 16 proc. wybrałoby tradycyjne metody kształcenia, które okazują się równie mało popularne, co nauka od koleżanek i kolegów z pracy. Nieco więcej, bo 21 proc., pytanych pozytywnie wypowiada się na temat tzw. blended learning, czyli mieszanej metody kształcenia, łączącej tradycyjną naukę (bezpośredni kontakt z prowadzącym) z aktywnościami...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta