AstraZeneca w dwa lata wydała w Polsce 700 mln zł na badania
Covid-19 zaskoczył nas przede wszystkim swoją zmiennością – mówi Hans Sijbesma, wiceprezydent AstraZeneca na kraje Europy Środkowej i Wschodniej oraz kraje bałtyckie.
AstraZeneca wzięła udział w wielkiej konferencji darczyńców 5 maja dla Ukrainy na Stadionie Narodowym. Jakiego rodzaju wsparcie państwo przekazali?
Dla nas jako firmy z branży medycznej priorytetem są nasi pacjenci, pracownicy, ale też uchodźcy. Co możemy zrobić? Przede wszystkim dwie rzeczy: z jednej strony zapewnić dostęp do lekarstw, do terapii ratujących życie, a z drugiej strony oferować wsparcie humanitarne. Od początku wojny przekazaliśmy 7 mln dol. w postaci darowizn lekowych i finansowych na rzecz takich organizacji jak na przykład Czerwony Krzyż. Niedawno podczas konferencji darczyńców na początku maja zobowiązaliśmy się do dalszego wsparcia humanitarnego dla Ukrainy w wysokości 3 mln dol. Nasze łączne zaangażowanie na rzecz Ukrainy wzrosło więc do 10 mln dol.
Kto otrzymał te pieniądze?
W ostatnim czasie wsparliśmy różne organizacje charytatywne, między innymi Project HOPE czy Światową Organizację Zdrowia, ale milion dolarów otrzymał także UNICEF. Oczywiście, oprócz tego zaoferowaliśmy wsparcie w postaci lekarstw, które dostarczamy za pośrednictwem organizacji Direct Relief, wyspecjalizowanej w logistyce i transporcie leków do miejsc konfliktu.
AstraZeneca dokonała ogromnych inwestycji bezpośrednich w Polsce, ostatnio zapowiedzieliście...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta