Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowe wymogi dla spółek publicznych od 3 sierpnia

05 sierpnia 2022 | Biznes w czasie pandemii | Andrzej Laprus

Spółki notowane na giełdzie powinny zweryfikować procedury compliance związane z dostępem do informacji poufnych, by dostosować je do nowych regulacji.

3 sierpnia 2022 r. weszło w życie Rozporządzenie wykonawcze Komisji (UE) 2022/1210 z 13 lipca 2022 r. ustanawiające wykonawcze standardy techniczne do celów stosowania rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 w odniesieniu do formatu list osób mających dostęp do informacji poufnych i ich aktualizacji. Rozporządzenie to zostało wydane przez Komisję Europejską w ślad za tzw. MAR light czyli zmianą rozporządzenia MAR (Market Abuse Regulation), która 1 stycznia 2021 wprowadziła szereg zmian dla podmiotów notowanych na publicznych rynkach w zakresie insider trading [transakcje papierami wartościowymi notowanymi na rynku giełdowym dokonywane przez...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12336

Wydanie: 12336

Spis treści

Reklama

Zamów abonament