Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Intelektualne zaświaty

05 sierpnia 2022 | Opinie | Michał Szułdrzyński
autor zdjęcia: Andrzej Bogacz
źródło: Rzeczpospolita

Adam Glapiński czuje się jak Żydzi w III Rzeszy, a Jarosław Kaczyński jak bł. ks. Jerzy Popiełuszko w PRL. To znaczy, że mamy problem.

Zawsze, gdy mam wrażenie, że przedstawiciele obozu władzy przekraczają już ostateczne granice, szybko się przekonuję, w jak wielkim błędzie byłem. Bo kiedy w poniedziałek dzieje się coś, co wydaje mi się końcem świata, to już we wtorek okazuje się to niewinną igraszką wobec nowych zdarzeń.

Nie inaczej było z dwoma wywiadami dla tygodnika „Sieci”. W poniedziałek do kiosków trafiło wydanie ze zdumiewającym wywiadem z Adamem Glapińskim. Prezes NBP ujawnia w nim spisek przeciwko Polsce, do realizacji którego został skierowany Donald Tusk. Celem szefa PO ma być obalenie polskiego rządu, wprowadzenie euro, odebranie Polsce suwerenności, zatrzymanie procesu dozbrajania naszej armii (wiadomo, że to konstytucyjny obowiązek NBP) i przekształcenie naszego kraju w jeden z landów superpaństwa europejskiego, będącego de facto IV Rzeszą Niemiecką. Zdaniem Glapińskiego ten plan się nie uda, ponieważ nie da się przyjąć...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12336

Wydanie: 12336

Spis treści

Reklama

Zamów abonament