Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Duże zainteresowanie wakacjami kredytowymi

05 sierpnia 2022 | Ekonomia i rynek | Anna Cieślak-Wróblewska
źródło: Rzeczpospolita

Pekao SA szacuje, że udział jego klientów w programie wsparcia kredytobiorców wyniesie 85 proc. ING Bank prognozuje u siebie udział co najmniej 70 proc.

– Obecnie szacujemy, że około jednej trzeciej uprawnionych klientów złożyło wniosek o wakacje kredytowe, to mniej więcej zbliżony poziom jak w całym sektorze – stwierdził w czwartek Leszek Skiba, prezes Banku Pekao SA, podczas prezentacji wyników spółki za II kwartał i pierwsze półrocze 2022 r.

Z kolei prezes ING Banku Śląskiego Brunon Bartkiewicz ocenił (też przy okazji czwartkowej prezentacji wyników banku), że zainteresowanie wakacjami kredytowi jest bardzo duże. A stosunkowo duży odsetek klientów składa wnioski od razu na wszystkie osiem rat, które dopuszcza ustawa.

Wakacje kredytowe to rządowy program wsparcia kredytobiorców, który ruszył wraz z początkiem sierpnia (wnioski można składać od 29 lipca). Pozwala on osobom posiadającym hipoteczne kredyty złotowe (zaciągnięte na zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych) na zawieszenie spłaty...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12336

Wydanie: 12336

Spis treści

Reklama

Zamów abonament