Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Internet już nie tylko do zakupu produktów

05 sierpnia 2022 | Ekonomia i rynek | Piotr Mazurkiewicz
źródło: Rzeczpospolita

Pandemia spowodowała ogromny wzrost zainteresowania usługami online, a w tym roku popyt nadal rośnie mimo spodziewanego kryzysu w gospodarce.

Mimo wysokiej bazy z 2021 r. w związku z obowiązywaniem pandemicznych ograniczeń liczba zapytań o usługi online w serwisie Oferteo rośnie także w tym roku. W pierwszym kwartale było ich więcej niż przed rokiem o 6 proc., zaś w drugim o 3 proc.

– Należy mieć na uwadze wysoką bazę z 2021 r. oraz bardzo wymagające otoczenie rynkowe. Czyli wysoką inflację, kryzys energetyczny, a także napiętą sytuację geopolityczną, co finalnie przekłada się na obniżony sentyment zakupowy wśród społeczeństwa. Spowolnienie widać w przemyśle, odczyty PMI są najniższe od lat – mówi Karol Grygiel, współzałożyciel i członek zarządu Oferteo.pl. – Część branż zyskuje w kryzysie, a część traci, analogicznie sytuacja wygląda w trakcie prosperity. Dlatego na dzisiaj...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12336

Wydanie: 12336

Spis treści

Reklama

Zamów abonament