Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Euro nieco silniejsze od dolara

05 sierpnia 2022 | Ekonomia i rynek | Andrzej Pałasz

Za nami dzień umacniającego się euro zarówno do dolara, jak i złotego. Kurs głównej pary walutowej wracał powyżej poziomu 1,02.

W oczekiwaniu na najważniejsze w tym tygodniu informacje makroekonomiczne, czyli dane z amerykańskiego rynku pracy, notowania eurodolara zwyżkowały w czwartek od samego rana, a po południu ruch ten jeszcze się wzmocnił. – Słabsze dane z amerykańskiego rynku pracy w piątek po południu mogą sprawić, że EUR/USD powróci w okolice 1,0280 i dojdzie do próby naruszania linii trendu spadkowego. To, podobnie jak wcześniejsze sytuacje, może jednak okazać się nietrwałe – przewiduje Marek Rogalski, główny analityk walutowy DM BOŚ.

Tymczasem euro zyskiwało także do złotego – kurs pary EUR/PLN rósł na koniec dnia do 4,72 zł. Notowania dolara w zestawieniu ze złotym w tych warunkach niemal stały w miejscu – za amerykańską walutę płacono około 4,62 zł.

W czwartek zgodnie z oczekiwaniami Bank Anglii podniósł stopy procentowe o 50 pkt baz., do 1,75 proc., jednak ostatecznie nie wpłynęło to na notowania USD/GBP. Z kolei stopy na niezmienionym poziomie pozostały w Czechach.

Wydanie: 12336

Wydanie: 12336

Spis treści

Reklama

Zamów abonament