Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wakacje kredytowe bez tajemnic

05 sierpnia 2022 | Prawo co dnia | Marek Domagalski

Obowiązujące od kilku dni przepisy dla kredytobiorców mających hipoteki w złotych ciągle rodzą pytania. Na wiele z nich odpowiadamy.

Samą procedurę uzyskiwania zawieszenia spłat rat kredytowych dość dokładnie reguluje ustawa. Mimo to klienci banków mają liczne wątpliwości, które rozwiewają już instytucje finansowe oraz prawnicy.

Także gdy jest na działkę

Wiele pytań dotyczy tego, kto tak naprawdę może skorzystać z przerwy w spłacie swoich zobowiązań. Wprowadzający wakacje kredytowe art. 73 ustawy o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom stanowi wprost, że skorzystać z wakacji mogą osoby, które zaciągnęły kredyt hipoteczny na własny cel mieszkaniowy w złotych. Kredytobiorcy nie wiedzą jednak, czy jeśli kredyt był zaciągnięty na zakup ziemi na budowę domu, to można korzystać z wakacji oraz ile kredytów można nimi objąć.

Odpowiedź jest taka, że...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12336

Wydanie: 12336

Spis treści

Reklama

Zamów abonament