Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dodatek węglowy dla wszystkich?

05 sierpnia 2022 | Ekonomia i rynek | BARTŁOMIEJ SAWICKI
źródło: Rzeczpospolita

Senat rozszerzył pomoc państwa, ustanawiając dodatek ciepłowniczy dla każdego. Część senatorów i ekspertów uważa to za populizm. Teraz zdecyduje Sejm, który prawdopodobnie powróci do projektu rządowego.

Senat wprowadził kilkadziesiąt poprawek do sejmowej ustawy o dodatku węglowym. Najważniejsza z nich rozszerza zakres pomocy rzędu 3 tys. zł na wszystkie źródła grzewcze, nie tylko węgiel, bez progu dochodowego. Ustawę wraz ze zmianami poparło 98 senatorów, 1 był przeciw, a 1 osoba wstrzymała się od głosu.

Dodatek powszechny

Zgodnie z senackimi poprawkami wsparcie otrzymają wszystkie gospodarstwa, niezależnie od rodzaju źródła ogrzewania. Także te, które opalają olejem opałowym, gazem, gazem LPG, energią elektryczną czy wykorzystują do tego celu fotowoltalikę i pompy cieplne.

Podczas prac senackich komisji, które zajmowały się pracą nad tym dodatkiem, padały argumenty, że objęcie wsparciem finansowym tylko jednej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12336

Wydanie: 12336

Spis treści

Reklama

Zamów abonament