Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Równowaga euro oraz dolara

20 września 2022 | Ekonomia i rynek | Andrzej Pałasz

Ostatnie dni na rynku walutowym to wyczekiwanie posiedzenia Fedu, po którym inwestorzy spodziewają się podwyżki stóp procentowych o 75 pkt baz.

Na fali rozpoczętego w USA cyklu podwyżek stóp procentowych oraz lepszych perspektyw gospodarczych w ostatnich tygodniach notowania dolara i euro wyrównały się i jak na razie handel nimi utrzymuje się wokół parytetu. Oznacza to, że w relacji ze złotym kursy euro i dolara są ostatnio niemal identyczne i tak było w poniedziałek.

Najmocniejszą walutą był z kolei węgierski forint. Kurs USD/HUF zniżkował o 1,1 proc., z kolei EUR/HUF o 1,2 proc. mimo negatywnych informacji dotyczących europejskich funduszy dla Węgier. Komisja Europejska zaproponowała w niedzielę Radzie (państwom UE) uruchomienie wobec Węgier mechanizmu warunkowości w budżecie UE, co oznaczałoby zawieszenie około 7,5 mld euro funduszy.

Znacznie więcej emocji przynosi rynek kryptowalut. Kurs bitcoina na otwarciu tygodnia powędrował poniżej 18,5 tys. dolarów, pogłębiając wrześniowe minima. Po południu bitcoin odrobił część strat, wracając powyżej pułapu 19,1 tys. dolarów, co jednak nadal oznaczało zniżkę o 1,85 proc.

Wydanie: 12374

Wydanie: 12374

Spis treści

Reklama

Zamów abonament