Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Spożywka przerzuca koszty i zarabia

20 września 2022 | Ekonomia i rynek | Aleksandra Ptak-Iglewska
źródło: Rzeczpospolita

Aż sześć na dziesięć analizowanych branż przemysłu spożywczego przerzuciło rosnące koszty produkcji na łańcuchy dostaw, jak wynika z analizy Credit Agricole. To oznacza dobrą sytuację firm, ale też inflację cen żywności na poziomie np. 20 proc.

W nabierającym tempa wyścigu z kosztami i inflacją branża spożywcza radzi sobie zaskakująco skutecznie – takie wnioski można wysnuć z tygodniowej analizy Credit Agricole. W większości analizowanych branż skutecznie przerzucono rosnące koszty na inne części łańcucha dostaw i ochroniono swoje marże – a nawet je zwiększono.

Cukier krzepi się sam

Producenci cukru, o którym ostatnio było tak głośno, przetworów mlecznych, a także producenci wyrobów z mięsa – te branże zdaniem analityków Credit Agricole wygrywają starcie z rosnącymi kosztami prowadzenia działalności.

Eksperci banku przyjrzeli się temu, jak radzą sobie producenci żywności w dzisiejszych, trudnych czasach. Akurat kondycja tych firm ma szczególne znaczenie: to, w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12374

Wydanie: 12374

Spis treści

Reklama

Zamów abonament