Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Tworzymy wspólnie silną, polską firmę

24 stycznia 2023 | Rzecz o prawie | Anna Wojda

O tym, co spowodowało, że pojawi się na rynku nowa kancelaria Rymarz, Zdort, Maruta i o tym, jak zmienia i będzie się zmieniał rynek usług prawniczych – opowiadają partnerzy w nowo powstałej kancelarii: Paweł Rymarz i Marcin Maruta.

Skąd pomysł na fuzję? I kancelaria Rymarz Zdort, i Maruta Wachta miały silną pozycję na rynku.

Paweł Rymarz (P.R.): Kancelaria Rymarz Zdort dostrzegała od dawna luki w swych kompetencjach. Jesteśmy liderem w każdej branży, za jaką się bierzemy, a tych, których nie umiemy – nie dotykamy. O ile można żyć bez wielu kompetencji, w dzisiejszym świecie brak umiejętności poruszania się w prawie związanym z nowoczesnymi technologiami, jest ułomnością. Paweł Zdort rzucił myśl, aby eliminacja tej ułomności była naszym priorytetem. Tworzenie zespołów organicznie, czyli próba wynajmowania ludzi, budowania kompetencji przez drobne kroki, zajęłaby lata. Ponieważ znałem mec. Marutę, więc gdy pojawił się pomysł, że powinniśmy się znać na prawie nowych technologii – pomyślałem, by się połączyć. Poprosiłem o spotkanie w cztery oczy, na którym, o ile pamiętam, bez specjalnych wstępów zapytałem, czy moglibyśmy połączyć nasze firmy.

Sięgnął pan od razu wysoko, po lidera z rynku w danej kategorii.

P.R.: Sięganie niżej nie ma żadnego sensu. Uważamy się za lidera w swych branżach. Łączenie się z firmą, która nie jest naszym odpowiednikiem w innych branżach nie ma sensu. Mec. Maruta też by ze mną nie rozmawiał, gdybyśmy nie byli najlepsi.

W rankingu „Rzeczpospolitej” zgarniecie wszystkie nagrody.

P.R.: Aż tak dobrze nie będzie....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12478

Wydanie: 12478

Spis treści
Zamów abonament