Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie brak sprzedawców i kupców na nazistowską flagę

24 stycznia 2023 | Rzecz o prawie | Nadia Senkowska

Co tydzień co najmniej setka nowych aukcji. Pociągnięcie do odpowiedzialności każdego internauty wystawiającego na sprzedaż przedmioty propagujące nienawiść jest jednak niewykonalne.

Wlepka z homofobicznym hasłem, hitlerowska flaga czy kubek z prześmiewczym napisem na temat śmierci to przedmioty, które znaleźć można w ofercie największych platform sprzedażowych.

Monitorowaniem i zwalczaniem treści propagujących nienawiść zajmuje się współpracujące w tym zakresie z Allegro i OLX Stowarzyszenie „Nigdy Więcej”. Z udostępnionych przez nie danych wynika, że od początku marca 2019 r. do końca grudnia 2022 r. organizacja ta zgłosiła pierwszej z platform prawie 23 tys. aukcji, na których można było licytować przedmioty z dyskryminacyjnymi treściami; 99 proc. z nich zostało usuniętych. Z kolei drugi z serwisów od początku lutego 2021 r. do końca ubiegłego roku otrzymał ponad 3,5 tys. informacji o takich ofertach i zdecydował o usunięciu ich wszystkich.

Kubek z George’em Floydem

Jedno ze zgłoszeń dotyczyło oferowanego niedawno na kilku stronach kubka z wizerunkiem zamordowanego George’a Floyda, opatrzonego prześmiewczym napisem dotyczącym jego śmierci.

–...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12478

Wydanie: 12478

Spis treści
Zamów abonament