Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Do sprostowania świadectwa pracy przymusi pracodawcę sąd

20 kwietnia 2023 | Kadry i Płace | ANETA WALAS

Jeśli pracownik otrzyma świadectwo pracy z błędami, ma 14 dni na żądanie jego sprostowania. W razie odmowy, może zwrócić się z żądaniem zobowiązania pracodawcy do dokonania poprawek do sądu.

∑ Co mogę zrobić, jeżeli w świadectwie pracy otrzymanym od pracodawcy jest błąd dotyczący okresu zatrudnienia? Ponadto pracodawca nie umieścił w świadectwie informacji o wysokości wynagrodzenia. Czy pracodawca ma obowiązek umieścić w świadectwie pracy informacje np. o wysokości wynagrodzenia i uzyskanych kwalifikacjach? – pyta czytelniczka.

Zgodnie z art. 97 § 1 kodeksu pracy, w związku z rozwiązaniem lub wygaśnięciem stosunku pracy pracodawca ma obowiązek wydać pracownikowi świadectwo pracy w dniu, w którym następuje ustanie stosunku pracy, jeżeli nie zamierza nawiązać z nim kolejnego stosunku pracy w ciągu 7 dni od dnia rozwiązania lub wygaśnięcia poprzedniego. Jeżeli z przyczyn obiektywnych wydanie świadectwa pracy pracownikowi albo osobie przez niego upoważnionej w tym terminie nie jest możliwe, pracodawca w ciągu 7 dni od dnia upływu tego terminu przesyła świadectwo pracy pracownikowi lub tej osobie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12551

Wydanie: 12551

Spis treści
Zamów abonament