24 maja 2023 | Sport | Tomasz Wacławek
Vinicius Junior pokazywał sędziemu na trybunach ludzi, którzy go obrażają
autor zdjęcia: AFP

Cały świat żyje kolejną odsłoną afery rasistowskiej z Viniciusem Juniorem w roli głównej. Gwiazdor Realu Madryt znów padł ofiarą nienawiści.

Real grał na wyjeździe z Valencią. Przegrał 0:1, ale o wyniku mało kto już pamięta. Wszyscy dyskutują o tym, co zdarzyło się w drugiej połowie.

Była 70. minuta. Wyzywany przez publiczność Vinicius Junior przeprowadzał akcję, ktoś wrzucił na boisko drugą piłkę, a jeden z zawodników Valencii wybił ją tak, aby uniemożliwić Brazylijczykowi kontynuowanie gry. Napastnik Realu nie wytrzymał. Ruszył pod trybunę i zaczął wskazywać sędziemu ludzi, którzy go obrażają. Arbiter przerwał mecz na 10 minut.

Wytrącony z równowagi Vinicius nie dokończył spotkania. W doliczonym czasie wdał się w awanturę z piłkarzami Valencii, uderzył w twarz jednego z nich i dostał czerwoną kartkę. Napastnik Realu nazwał ją „nagrodą dla rasistów”.