Sposób wydatkowania pieniędzy na program można określić ogólnie
Lepiej wyodrębnić kwoty na poszczególne zadania, ale nie można uznać za istotnie naruszenie prawa m.in. określenia środków dla kilku zadań łącznie.
Rada miejska przyjęła uchwałę w sprawie gminnego programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt. Prokurator wniósł do wojewódzkiego sądu administracyjnego skargę na tę uchwałę. Zarzucił jej istotne naruszenie prawa, tj. art. 11 a ust. 5 ustawy z 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (u.o.z.), polegające na braku wskazania, sposobu wydatkowania środków poprzez przeznaczenie łącznej kwoty 66 300 zł na realizację wszystkich celów programu, bez ich konkretyzacji z rozbiciem na poszczególne cele i tym samym pozostawienie organowi wykonawczemu gminy całkowitej swobody w zakresie sposobu wydatkowania środków zabezpieczonych na realizację zadań objętych programem, co stanowi o przekroczeniu delegacji ustawowej i zawartej w niej granicy swobody regulacyjnej.
Autokontrola
Rada miejska w odpowiedzi na skargę wskazała, że doszło do uwzględnienia skargi w trybie autokontroli i poprawienia uchwały, zgodnie ze skargą prokuratora. Wskazano, że rada miejska podjęła uchwałę w sprawie zmiany...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta