Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Chcemy realizować kolejne miastotwórcze projekty

08 września 2023 | Nieruchomości | Adam Roguski
autor zdjęcia: mat. pras.
źródło: Rzeczpospolita

Mówiliśmy o mixed use, zanim to było modne. Projekt Siewierz Jeziorna, czyli budowa miasta od zera, dał nam doświadczenie i kompetencje, które chcemy wykorzystać przy kolejnych inwestycjach – mówi Robert Jacek Moritz, prezes spółki Alta.

Giełdowy indeks WIG-nieruchomości zrzesza deweloperów o bardzo różnym profilu. Wybijają się oczywiście ci masowo produkujący mieszkania czy nieruchomości komercyjne, Alta

jest w grupie spółek „niszowych”, z jednym wyjątkiem w 2021 r. dywidendy nie widziano od ponad dekady, kurs jest w trendzie bocznym, płynność obrotu akcjami niewielka. Jaki jest wasz pomysł na bycie spółką giełdową?

Może nasza sytuacja wynika z tego, że nie każdy rozumie, czym się zajmujemy. Jesteśmy właścicielem 130-ha gruntów pod Siewierzem nad Jeziorem Przeczyckim, na granicy metropolii katowickiej, 20 minut autem od Spodka. Koordynujemy tam budowę miasta od zera, a wkrótce parku technologicznego. Jesteśmy twórcą masterplanu, odpowiadamy za uzbrojenie i infrastrukturę, sprzedajemy deweloperom działki pod zabudowę wielo- i jednorodzinną.

Kiedy w 2007 r. przedstawiałem koncepcję, wielu się uśmiechało, dziś mieszka tam już pół tysiąca rodzin, projekt dobrze się rozwija – i jesteśmy gotowi na podjęcie kolejnych wyzwań.

Interesują nas miastotwórcze projekty, choć już na mniejszą niż miasteczko Siewierz Jeziorna skalę, i realizowane z partnerami, a nie samodzielnie. Chcemy też inwestować w rozwiązania miejskie OZE. W tym kontekście obecność na giełdzie może być...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12668

Wydanie: 12668

Spis treści

Reklama

Zamów abonament