Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Egzaminacyjna turystyka ma się dobrze

27 września 2023 | Prawo co dnia | Agata Łukaszewicz

Trudno zdać na prawo jazdy. Mnożą się więc punkty chętne przeprowadzać egzaminy. NIK nie ma wątpliwości: mniejsze ośrodki psują ich jakość.

Przed laty było wszystko jasne: 49 województw i tyle samo wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego (WORD) do przeprowadzania egzaminów na prawo jazdy. Dziś się je zdaje w ponad 88 miejscach. I, jak twierdzi NIK, ze szkodą dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. – Nowe punkty psują jakość egzaminowania – potwierdza „Rz” jeden z dyrektorów WORD. Inny uważa, że standardy są utrzymane.

Bój o skrzyżowania

Są nawet WORD-y, które tworzą oddziały terenowe.

– To 43 podstawowe jednostki i 45 mniejszych – mówi „Rz” Tomasz Matuszewski, wicedyrektor warszawskiego WORD-u. – Ta sytuacja grozi utratą standaryzacji procesu egzaminowania – przyznaje dyrektor Matuszewski.

W efekcie, jak twierdzi NIK w raporcie, skutkiem dokonanych zmian egzaminy państwowe na prawo jazdy przeprowadzane są w ośrodkach zlokalizowanych w miejscowościach, w których układy komunikacyjne nie pozwalają na zachowanie jednolitych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12684

Wydanie: 12684

Spis treści
Zamów abonament