Czas na strategiczne podejście do dobrostanu
Coraz więcej firm dostrzega, że bez holistycznego podejścia do zadbania o wellbeing, czyli fizyczny i psychiczny dobrostan pracowników, ryzykuje wzrost kosztów rotacji, absencji czy mniejszej efektywności.
– Wiemy już, że niski poziom dobrostanu pracowników przekłada się na funkcjonowanie firm. Jest ich realnym kosztem, gdyż wraz ze spadkiem dobrostanu spada zaangażowanie ludzi i efektywność pracy, a równocześnie rosną koszty związane z wypaleniem zawodowym, rotacjami, zatrudnianiem nowych ludzi i nieobecnością pracowników – wyliczała Natalia Hatalska, CEO infuture.institute, podczas pierwszej w Polsce konferencji „Wellbeing Summit”, którą zorganizowała firma Benefit Systems pod patronatem medialnym „Rzeczpospolitej”.
Wellbeing to dzisiaj gorący temat na całym świecie. Idąc za tym trendem, Benefit Systems podczas konferencji ogłosił m.in. zmianę swojego logo, za którą stoi także głęboka zmiana filozofii i strategii oraz podejścia do takich produktów, jak MultiSport, MultiLife czy MyBenefit, tworzących ekosystem wellbeingu.
– Punktem zwrotnym w myśleniu o wellbeingu były przede wszystkim pojawiające się w czasie pandemii alarmujące dane dotyczące kondycji psychicznej pracowników. Zwrócono wówczas uwagę na długotrwały stres zatrudnionych, który zaczął mieć widoczny wpływ na ich efektywność i zaangażowanie, a w efekcie przełożył się także na kondycję firm. Według badania „MultiSport Index 2023” stres związany z pracą dotyka już 90 proc. aktywnych zawodowo Polaków, z czego połowa przenosi go do domu. Co więcej, co dziesiąty pracujący Polak przyznaje, że...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta