Jak zapobiegać nieautoryzowanym transakcjom w przedsiębiorstwie?
Na ataki cyberprzestępców narażony jest każdy przedsiębiorca, który wykorzystuje bezgotówkowe metody płatności, a kwestie bezpieczeństwa odkłada na dalszy plan. Są sposoby, by zminimalizować ryzyko.
Ostatnie lata to okres dynamicznego rozwoju nowoczesnych metod płatności, wspieranych wielowymiarową promocją oraz rozprzestrzeniającym się trendem zmniejszania limitów dla transakcji gotówkowych. Doprowadziło to do kolejnego wzrostu liczby zrealizowanych transakcji bezgotówkowych, z których wedle danych opublikowanych w raporcie przeprowadzonym przez PolCard „Preferencje płatnicze Polaków 2024”, regularnie korzysta już blisko 75 proc. Polaków. Wyniki tego rodzaju badań, wpływają coraz bardziej na decyzje biznesowe przedsiębiorców, którzy kierując się preferencjami klientów, starają się udostępnić im możliwie najszerszą gamę metod płatności, zwiększając szansę na to, iż ci skorzystają z ich usług. Ponadto, znając zalety nowoczesnych metod płatności przedsiębiorcy również decydują się na wykorzystanie ich, celem spłaty zobowiązań zaciągniętych w trakcie prowadzenia działalności. Na co powinni jednak zwrócić szczególną uwagę?
Jakie ryzyka?
Pomimo wielu zalet, przedsiębiorcy powinni mieć świadomość, że większa częstotliwość wykorzystania bezgotówkowych form płatności może prowadzić do wystąpienia niepożądanych sytuacji. W oparciu o dane francuskiego Observatoire de la sécurité des moyens de paiement, płatności internetowe, a w szczególności transakcje dokonywane za pośrednictwem wirtualnej...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta