Nasi studenci nabierają wprawy w konstruowaniu robotów
Z punktu widzenia sektora kosmicznego po dziesięciu latach European Rover Challenge stało się wydarzeniem, które jest jednym z najważniejszych i najciekawszych przedsięwzięć w Polsce o charakterze międzynarodowym – mówi prof. Marek Moszyński z Polskiej Agencji Kosmicznej.
Jakie są najważniejsze
cele European Rover Challenge w kontekście kształcenia kadr sektora kosmicznego?
Marek Moszyński :
W zadaniach Polskiej Agencji Kosmicznej znalazły się również te, które wspierają kształcenia kadr dla sektora. European Rover Challenge idealnie wpisują się w potrzeby, jakie mają uczelnie w zakresie kształcenia w tym obszarze. Pierwszą taką potrzebą jest podejście oparte na nowoczesnym kształceniu, łączącym naukę i technologię, inżynierię i matematykę. To nowoczesne spojrzenie na to, jak powinnismy kształcić ludzi – niekoniecznie tylko w oparciu o prawa i wzory, ale o mocną praktykę. Wyzwania, które stawia się studentom, są elementem nowoczesnego kształcenia. Tradycyjne zajęcia, które...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta