Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zmierzamy do hiperpersonalizacji

14 listopada 2024 | Ekonomia i rynek | Paweł Czuryło
autor zdjęcia: mat. pras.
źródło: Rzeczpospolita

Liczba możliwych kombinacji produktowych jest skończona. Dlatego rozwój technologii jest jednym z kluczowych elementów budowy przewagi konkurencyjnej – mówi Wojciech Mach, CEO GFT Poland.

Jak dziś wygląda koniunktura z perspektywy szefa firmy IT? W branży słychać, że zleceń jest mniej, a niedawno dochodziły informacje, że globalni liderzy zwalniają pracowników.

Koniunktura jest dziś lepsza niż w zeszłym, trudnym dla naszej branży roku. Teraz dobrze radzą sobie firmy, które mają jasną specjalizację, rozwiązują problemy biznesowe klientów. Zmiany dotyczą całej branży. W GFT idzie nam nieźle, utrzymujemy marżowość i poziom wzrostu, choć nie jest to poziom sprzed dwóch–trzech lat. Dla mnie ważne, by firma rozwijała się w sposób zrównoważony, co nie zawsze oznacza wzrost zatrudnienia.

W GFT pracujecie z branżą finansową. Jedni mówią, że banki w Polsce są nowoczesne i nadążają za trendami, a inni, że rozwój jest wolniejszy, a nawet się zatrzymał. W międzyczasie pojawiły się fintechy, które depczą im po piętach. Jak to wygląda z pana perspektywy?

Nasze banki wykonały ogromną pracę, budując nowoczesną polską bankowość po 1989 r. Dzięki temu uniknęliśmy tzw. ogona technologicznego i polskie banki są dziś jednymi z najbardziej zaawansowanych technologicznie, szczególnie na tle wielu europejskich, a nawet amerykańskich. Fakt, że wiele polskich banków, jak mBank, zdobywało międzynarodowe nagrody za innowacyjne...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 13026

Wydanie: 13026

Spis treści

Reklama

Zamów abonament