Afera kablowa
W półfinałach będą szlagiery: we wtorek Francja zagra z Hiszpanią, w środę Anglia zmierzy się z Argentyną. FIFA wywołała nową aferę.
Tylko osiem drużyn zna smak triumfu w mundialu. Cztery z nich powalczą w USA o medale. Każdą z nich kieruje inna motywacja.
Francuzi chcą zagrać w trzecim finale z rzędu i sięgnąć po trzecie złoto w swojej historii. Hiszpanie marzą, by do mistrzostwa Europy dołożyć także mistrzostwo świata. Anglicy znów śnią o potędze i powtórce swojego jedynego sukcesu z 1966 r. A Argentyńczycy spróbują zapisać się jako trzeci zespół po Włochach i Brazylijczykach, który zdoła obronić tytuł. Pierwsi zrobili to jeszcze przed drugą wojną światową, drudzy – na początku lat 60.
Norwegowie czują się oszukani
Anglików do półfinału wprowadził Jude Bellingham, który dzięki dwóm bramkom wbitym Norwegom (2:1) włączył...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta


![[?]](https://static.presspublica.pl/web/rp/img/cookies/Qmark.png)
