Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Triumf Adama Mickiewicza

07 kwietnia 1998 | Kultura | JR

23. Opolskie Konfrontacje Teatralne Klasyka Polska '98

Triumf Adama Mickiewicza

Opolanie nie mieli w tym roku głowy do festiwalu scenicznej klasyki polskiej. Podczas gdy na scenie Teatru im. Jana Kochanowskiego dyrektor Adam Sroka gościł sześć startujących w konkursie przedstawień z całego kraju i pokazywał własną wersję Mickiewiczowskich "Dziadów", mieszkańcy miasta pochłonięci byli protestami przeciwko pozbawianiu Opola praw stolicy województwa. Plakaty i afisze festiwalowe ginęły w powodzi żółto-niebieskich flag miasta, transparentów i haseł.

Teatrem silni

Hasło umieszczone w witrynie księgarni nad książkami Jana Edmunda Osmańczyka i innych opolskich autorów, głosi: "My też piórem silni". Okazuje się, że nie tylko piórem. Werdykt jury 23. Opolskich Konfrontacji Teatralnych Klasyka Polska '98 jest wielkim triumfem Adama Mickiewicza i Opola, które może poszczycić się najbardziej obsypanym nagrodami spektaklem. Przedstawienie "Dziady albo młodzi czarodzieje" otrzymało Grand Prix dla adaptacji, inscenizacji i reżyserii Adama Sroki, ważne nagrody regulaminowe: dla aktorów, za scenografię -- dla Izy Toroniewicz, muzykę -- dla Krzysztofa Szwajgiera oraz pozaregulaminową nagrodę dziennikarzy akredytowanych przy 23. OKT.

200. rocznica urodzin Adama Mickiewicza...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1355

Spis treści
Zamów abonament