Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Spustoszenie w kasach

07 kwietnia 1998 | Raporty | AB
źródło: Nieznane

POLISY MAJĄTKOWE

Podsumowanie dochodów i strat

Spustoszenie w kasach

Poważne spustoszenia wywołała w bilansach niektórych towarzystw ubiegłoroczna powódź. Większość z nich niechętnie jednak udostępnia dane, co do których nie jest zobowiązana przez prawo. A do takich należy informacja o tym, ile firma zarabia na poszczególnych rodzajach polis. Okazuje się bowiem, że ubezpieczenia zawierające w sobie ryzyko powodzi - dochodowe w latach poprzednich - w ubiegłym roku stały się głęboko deficytowe. Stanowić to może poważny problem dla części firm.

By ocenić dochodowość poszczególnych rodzajów ubezpieczeń, należy znać tzw. techniczny wynik ubezpieczeń. Jest to wskaźnik pokazujący, czy firma zarabia czy też traci na swojej działalności czysto ubezpieczeniowej. Specyfiką tej branży jest bowiem to, że zanim dojdzie do ewentualnej wypłaty odszkodowań, towarzystwa wcześniej lokują zebraną od klientów składkę. Zarabiają na tych inwestycjach, a zyski z nich powiększają ich...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1355

Spis treści
Zamów abonament