Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Napomnienie lub presja

07 kwietnia 1998 | Kraj | KG JB

Po artykule w "Der Spieglu"

Napomnienie lub presja

Polska nie prowadzi działalności wywiadowczej w krajach należących do NATO -- zapewniali wczoraj, odpowiadając na pytania, premier Jerzy Buzek i Janusz Pałubicki, minister-koordynator służb specjalnych. Zaprzeczyli też innym informacjom ostatniego "Der Spiegla" -- że polski wywiad przekazuje zdobyte materiały do Rosji.

Tygodnik zamieścił krótki materiał, w którym twierdzi, że Polska, Węgry i Czechy szpiegują swych przyszłych sojuszników z NATO. Powołując się na źródła wsłużbach bezpieczeństwa sojuszu atlantyckiego, doniósł, że wywiady trzech krajów pozostają w ścisłych kontaktach zwywiadem rosyjskim, a ponadto podejmowały próby umieszczenia swych agentów w brukselskiej centrali NA-TO; osobom tym odmówiono akredytacji. Zdaniem szefa Federalnego Urzędu Ochrony Konstytucji Petera Frischa -- twierdzi tygodnik -- szczególnie Polska przejawia dużą aktywność w działalności szpiegowskiej przeciwko Niemcom, mimo podpisania porozumienia z NATO o ochronie poufnych materiałów....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1355

Spis treści
Zamów abonament